Netent

Jimi Hendrix

Zagraj z bonusem

Ocena redakcji

5.0

Ocena użytkowników

5.0

Gra dodana 22 września 2019

Slot Jimi Hendrix to maszyna hazardowa zaprojektowana przez firmę NetEnt

, która jest swoistym hołdem oddanym jednemu z najwybitniejszych gitarzystów w historii.

Zasady gry i symbole

Automat składa się z 5 bębnów oraz 3 rzędów, co w sumie daje nam 15 szczelin na symbole. Oprawa graficzna została zachowana w klimatach związanych z subkulturą hipisów. Mamy zatem serca, pacyfki, kwiaty, a także symbole związane z muzyką. Pole gry uzupełniają symbole karciane: 10, J, Q, K, As. W grze przygrywają nam wielkie hity Hendrixa. Przez pole gry poprowadzono 20 linii wygrywających. Wygraną zapewnia graczom kombinacja przynajmniej trzech jednakowych symboli na jednej z linii. Grę urozmaicają nam symbole specjalne: Wild i Scatter z podobiznami Hendrixa. Wild może zastąpić inne symbole, natomiast Scatter zapewnia wygraną nawet wtedy, gdy kombinacja nie występuje w jednej linii. Ważnym symbolem jest złota moneta, która mnoży ewentualną wygraną x8 lub x30.

Bonusy i funkcje specjalne

Maszyna skrywa w sobie liczne funkcje bonusowe. Symbol czerwonej gitary daje nam re-spin z opcją wygrania pomnożonych żetonów. Purple Haze to symbol, który pozwala zgarnąć darmowe obroty, w których wszystkie symbole karciane zostaną zamienione w Wild. Kombinacja trzech symboli Scatter uruchamia funkcje Pick and Click, w której możemy wybrać jedną z nagród specjalnych: Coin Win, Crosstown Traffic Free Spins, Purple Haze Free Spins oraz Little Wing Free Spins. Bonusowe funkcje zostały nazwane wielkimi przebojami Hendrixa. Biorąc pod uwagę dużą liczbę dodatkowych funkcji bonusowych, przed rozpoczęciem gry warto zapoznać się z wbudowanym kompendium informacji oraz tabelą wypłat.

Jimi Hendrix – wirtuoz gitary

Jimi Hendrix uchodzi za jednego z najwybitniejszych gitarzystów rockowych, który dał początek wielu nowym gatunkom muzycznym. Stworzył również autorski styl gry łączący nietuzinkowe techniki zniekształcania brzemienia. Słynął nie tylko z geniuszu muzycznego, ale również z nieprzeciętnych umiejętności showmańskich. Potrafił grać trzymając instrument za plecami, a ważne koncerty lubił kończyć poprzez podpalenie swojej gitary. Jamess Marshall "Jimmy" Hendrix rodzony w 1942 roku w Seattle zaczął grać na gitarze w wieku 15 lat. Do historii przeszedł jego występ na festiwalu Woodstock w 1969 roku. Zmarł w Kensington w Londynie 18 września w wieku niespełna 28 lat. Jest członkiem klubu 27, tego samego do którego dołączyła niedawno Amy Winehouse.     Pomnik Amy Winehouse w Camden Market w Londynie, wrzesień 2019