Gry karciane

Gry karciane, które dostępne są w kasynach przedstawiają model rozrywki o tyle intyrygujący i dający możliwość pośpiesznego wzbogacenia się, o ile… stosunkowo oporny do opanowania. W końcu to po stronie gracza leży konieczność nauczenia się jak i również zapamiętania zasad zabawy, a także opanowanie – chociażby początkowych – metod, które nierzadko mogą zadecydować o zwycięstwie użytkownika kasyna. Jedną z najbardziej znanych zabaw karcianych, jaką spotkać można w niby każdym kasynie jest Bakarat.
W błędzie są osoby, które gwarantują, że Bakarat jest całkowicie nowym wynalazkiem. Po prawdzie towarzyszy on ludzkości od wielu lat. Choć nie sposób uzgodnić dokładnej daty powstania karcianki, to jednak wiadomo, że korzeni gry należy dostrzegać we Włoszech. Zdania opinii gigantycznego grona historyków, twórcą Bakarata był Felix Falguierein, mistrz tarota żyjący w już czasach średniowiecza. Sama tytuł gry oznacza natomiast po prostu „zero”. Ciekawostkę lansuje fakt, że za pomocą wiele lat gra działała również pod nazwą „Purto banco”.
Bakarat to gra odznaczająca się stosunkowo prostymi zasadami obowiązującymi w ciągu każdej rozgrywki. Powinno się napomknąć, że jest to dodatkowo chyba jedyna, kasynowa gra karciana, w przypadku której zawodnik może obstawić swoją własną porażkę. W każdej rozgrywce bierze udział dowolna wolumen zawodników, którzy występują przeciwko krupierowi. Istotnie minimalna liczba zawodnikó wynosi dwa. O ostatecznym wyniku danej potyczki stanowi ilość punktów, którą udało się dochrapać się klientom kasyna w dwóch lub też trzech kartach. Albowiem, jak zostało to już wcześniej wspomniane, Bakarat jest grą na punkty, toteż warto przyswoić sobie sposób punktowania kart. Wyobraża się on w sposób następujący: karty od dwójki do dziewiątki posiadają wartość taką samą, jak suma znajdujących się na nich oczek. Dla przykładu: karta 7 warta jest 7 punktów, karta 5 to wartość 5 punktów etc. Dziesiątka i wszystkie karty z figurami tj. walet, dama oraz król nie posiadają wartości, a więc jest to 0 punktów, tudzież As to 1 punkt.
W Bakaracie – jako jednej z nielicznych karcianek – mamy ewentualność obstawienia zwycięstwa. Możemy więc postawić zakład podobnie jak na wygraną dowolnego gracza, swoją własną na sposób i wygraną krupiera. Co pociągające, w momencie gdy obstawimy zwycięstwo krupiera to – jak na ironię – przegrywając z bankierem, równocześnie wygramy. Z tego też względu gra w Bakarata nadawana jest osobom początkującym. Łaskawe obstawienie, nawet przy kiepskiej grze, może przecież przynieść graczowi wygraną.

20 PLN - 728x90